האיחוד האירופי תקן iso שנתיים אחריות

מקפיא בשרים בסופרמרקט

מקפיאים תעשייתיים הם מבחינות רבות אחד ממכשירי החשמל המרכזיים והחשובים ביותר עבור בתי עסק רבים, ובפרט עבור סופרמרקטים, מכולות וחנויות אחרות לממכר מוצרי מזון. ספציפית, מה שמכונה באופן כללי – "מקפיא בשרים" (אך משמש בפועל להקפאה של מגוון מוצרי מזון שונים). מקפיאים אלו משמשים סופרמרקטים להקפאת חלק מהמלאי שלהם, ולהבטחת השמירה על טריות ואיכות מוצרי המזון. במה נעוצה חשיבותם העצומה של מקפיאים תעשייתיים איכותיים ומה חשוב לשים לב בעת רכישת מקפיא שכזה?

 

שמירה על בריאות הלקוחות – מקפיא תעשייתי איכותי
למקפיאים ומקררים תעשייתיים נודעת חשיבות עצומה בעסק המזון, ובכלל זה בחנויות לממכר מזון דוגמת סופרמרקטים ומסעדות, בראש ובראשונה מכיוון שמכשירים אלו אמונים על שמירת בריאות לקוחות העסק. הקפאה איכותית, רציפה ומספקת של מוצרי מזון קפואים דוגמת מוצרי בשר חשובה ביותר על מנת להבטיח שמוצרי מזון אלו לא יסכנו את בריאותם של הלקוחות הצורכים אותם. מקפיא תעשייתי אשר אינו איכותי דיו עלול בקלות לסכן את לקוחות העסק, וכך גם את העסק עצמו. במקרים רבים שנודעו בהם חנויות לממכר מוצרי מזון קפואים לא השקיעו במקפיאים תעשייתיים איכותיים מספיק, מקפיאים אלו הפסיקו את פעולתם וחזרו לפעול לאחר כמה שעות. במידה ועובדי המקום לא שמו לב לכך שזה מה שאירע, מוצרי הבשר עלולים היו להתקלקל, ולאחר מכן לקפוא בשנית, כך שהן העובדים והן הלקוחות לא שמו לב לכך. מקרים שכאלו כמובן מציבים את הלקוחות בסכנה בריאותית של ממש, ומאיימים על קיום העסק כולו.
במקרים אחרים, גם אם המקפיא לא מפסיק לעבוד לחלוטין או לפרקי זמן ארוכים ומוצרי הבשר אינם מתקלקלים לחלוטין, הם עלולים כן להינזק וטעמם ייפגע. הדבר נכון כמובן עבור כל סוגי מוצרי המזון הקפואים, ולא רק עבור מוצרי בשר.

מקפיא תעשייתי איכות להבטחת פעילות העסק
מלבד לסכנה הבריאותית הממשית עבור הלקוחות, והסכנה כי מוצרי המזון ייפגמו, מקפיא תעשייתי אשר אינו איכותי דיו עלול לסכן באופן ישיר וממשי את פעילות העסק כולו, גם ובעיקר כאשר מדובר בעסק כמו סופרמרקט, המשרת לקוחות רבים ושונים על בסיס יומיומי. זאת מכיוון שפגיעה במוצרי המזון הקפואים אשר עלולה לגרום לבעיות בריאות בקרב הלקוחות, עלולה בסבירות גבוהה גם להביא לתביעות כנגד העסק, ולהתערבות מצד משרד הבריאות. ברור מדוע מצב מסוג זה עלול להציב איום ממשי על המשך קיומו של העסק, ולהעמיד את רווחיותו בסכנה.

המסקנה מכל הנכתב לעיל היא כי רמת האיכות של המקפיא התעשייתי, הן עבור סופרמרקטים והן עבור עסקים אחרים בתחום המזון, היא חשובה מאין כמוה ואפילו קריטית עבור המשך פעילותו הרווחית של העסק.
לכן, בעת בחירת מקפיא תעשייתי חשוב לוודא כי מדובר במוצר של יצרן איכותי ומוכר בתחום, כי הוא מגיע עם אחריות מלאה ותמיכה טכנית במידת הצורך, וכי היבואן/ספק ממנו רוכשים את המוצר הוא אכן גורם מקצועי ואמין בתחום, המספק ערובה הן לרמת האיכות של המוצר, והן להמשך תמיכה וסיוע במידת הצורך.
השארת פרטים
calback

FEEDBACK

Description

Accessibility Statement