האיחוד האירופי תקן iso שנתיים אחריות

מהו דירוג אנרגטי ומדוע הוא חשוב בבחירת מקרר תעשייתי

מקפיאים ומקררים תעשייתיים מהווים חלק מרכזי ובלתי נפרד באינספור בתי עסק, כמו גם מוסדות וארגונים שונים. החל ממסעדות או סופרמרקטים ועד למעבדות, חדרי אוכל ועוד – מקררים תעשייתיים הם ממכשירי החשמל המרכזיים והנפוצים ביותר. מכיוון שמדובר במכשירים המחוברים לחשמל במשך עשרים וארבע שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע ולאורך כל ימות השנה, אחד השיקולים שחשוב לקחת בחשבון כאשר שוקלים איזה מקרר לרכוש הוא תצרוכת האנרגיה. בדיוק לשם כך קיים המדד של דירוג אנרגטי. מהו מדד זה ומדוע הוא מרכזי וחשוב כל כך כאשר מדובר בבחירת מקרר תעשייתי?

דירוג כללי המעיד על רמת היעילות האנרגטית של המכשיר – דירוג אנרגטי

המושג "דירוג אנרגטי" הפך שגור ביותר בעשורים האחרונים, כחלק משתי מגמות מרכזיות המסתמנות בחברה – הראשונה היא מגמת הצרכנות היעילה, והשנייה היא המגמה של מודעות סביבתית גבוהה.

דירוג אנרגטי הוא סוג של מדד הבא להעיד באופן ברור, פשוט, קל ומהיר להבנה, עד כמה המכשיר החשמלי הספציפי אותו הוא מדרג יעיל מבחינת תצרוכת האנרגיה שלו. כך, כאשר תבחנו מקררים שונים, לכל מקרר עשוי להיות דירוג אנרגטי שונה אשר יעיד על תצרוכת האנרגיה של אותו מקרר, ועד כמה היא יעילה. מקררים אשר הדירוג האנרגטי שלהם יסומן באות A או קרוב אליה ייחשבו ליעילים אנרגטית וחסכוניים בחשמל, ואילו מקררים המדורגים באות G  (או אות הקרובה אליה) ייחשבו לפחות יעילים אנרגטית.

מגמת הצרכנות היעילה היא בעצם המגמה המרכזית בעולם הקפיטליסטי של היום, אשר באה למקסם את תועלתו של הצרכן ולהבטיח כי יקבל את התמורה הגבוהה ביותר האפשרית עבור כספו. הכסף שאנחנו מוציאים על מוצר אינו מסתכם תמיד במחיר קנייתו בלבד, כפי שניתן ללמוד מהמקרה של מכשירי חשמל – תצרוכת האנרגיה שלהם היא תשלום חודשי נוסף אליו אנחנו מתחייבים בעת רכישת המוצר. לכן, יעילות אנרגטית גבוהה משמעותה הוצאות עתידיות נמוכות יותר.

המגמה הסביבתית היא מגמה מוכרת ומרכזית כיום, וחלק ממנה הוא הניסיון לחסוך בתצרוכת האנרגיה היכן שרק ניתן. מנקודת מבט זו, דירוג אנרגטי גבוה (המעיד על יעילות אנרגטית גבוהה) משמעותו חיסכון באנרגיה לטווח הארוך, ולכן תרומה לשמירה על איכות הסביבה.

חשיבותו של דירוג אנרגטי בבחירת מקרר תעשייתי

לאחר שהבנו מהו דירוג אנרגטי, קל להבין מדוע מודעות לדירוג זה חשובה בעת בחירת מקרר תעשייתי – מקררים באשר הם, ובכללם גם מקררים תעשייתיים, מחוברים לחשמל ללא הפסקה, ולכן מהווים הוצאה חודשית קבועה עבור בית העסק. מכיוון שמדובר במקררים גדולים יחסית המקררים נפח גדול, תצרוכת החשמל המצטברת שלהם עשויה להיות משמעותית ביותר. דירוג אנרגטי גבוה, המעיד על מקרר תעשייתי יעיל מבחינה אנרגטית, יכול לחסוך הרבה מאוד כסף בהוצאות האנרגיה של העסק לאורך זמן.

במילים אחרות – מעט תשומת לב כיום למדד פשוט כמו דירוג אנרגטי יכול לחסוך לבית העסק שלכם הרבה מאוד כסף מדי שנה!

calback

FEEDBACK

Description

Accessibility Statement