האיחוד האירופי תקן iso שנתיים אחריות

תפקידו של שוק פריזר

ציוד קירור תעשייתי מקצועי ואיכותי מהווה את לב ליבם של אינספור בתי עסק שונים, החל ממעדניות וסופרמרקטים ועד למסעדות, בתי קפה, מפעלים לייצור מוצרי מזון ועוד. עולם הקירור התעשייתי התפתח משמעותית בעשורים האחרונים, וכיום מציע מגוון רחב של מוצרים שונים המשמשים למגוון צרכים שונים של בתי העסק הרלוונטיים.

בעוד אפילו מקרר תעשייתי פשוט מגיע כיום באינספור ווריאציות אשר מותאמות לצרכים מעט שונים של בתי עסק מתחומים שונים, קיימים גם מספר מוצרים בעולם הקירור התעשייתי אשר ממלאים אחר צרכים ייחודיים, אשר משותפים ללקוחות רבים. דוגמה למוצר זה הוא שוק פריזר – מהו שוק פריזר, מה מבדיל אותו ממקפיאים תעשייתיים "רגילים", עבור אילו בתי עסק הוא מתאים ואילו יתרונות הוא מעניק?

מאפשר ליהנות מהיתרונות של הקפאה מהירה – שוק פריזר

"שוק פריזר", כפי שרומז שמו, הוא בעצם מקפיא הלם – מקפיא אשר גורם למכת קור אשר יוצרת הקפאה מואצת ומהירה במיוחד של המזון המאוחסן בו. בעוד במקרה של מקפיאים רגילים ההקפאה עצמה עלולה לקחת אפילו כמה שעות טובות, בשוק פריזר מדובר בתהליך קצר הרבה יותר, כאשר תוך דקות ספורות תכולת המקפיא מקוררת משמעותית והקפאה מלאה ועמוקה לוקחת חלק מזערי מהזמן שהייתה לוקחת במקרה של מקפיא סטנדרטי. הזרימה של אוויר קר ביותר לליבתו של מוצר המזון גורמת לנוזלים שבמוצר מזון זה להתגבש במהירות לכדי גבישים קטנים, ובכך לשמר חלק משמעותי מהטעם של המזון הטרי גם לאחר ההפשרה, כמו גם את ערכיו התזונתיים.

שימור איכותי יותר של מוצרי מזון

היתרון המשמעותי ביותר של שוק פריזר, בגינו בעצם פותח מוצר זה, הוא השימור האיכותי הרבה יותר של מוצרי המזון המוקפאים בתהליך מסוג זה של הקפאה מהירה. בפועל, בתהליכים תעשייתיים שונים של מוצרי מזון משמשים שוק פריזרים מסוגים שונים על מנת להקפיא את המוצרים באופן מהיר ביותר, ובכך לשמש את ערכם התזונתי (ולכן גם את טעמם) בצורה טובה יותר באופן משמעותי מאשר הקפאה רגילה. כאשר הנוזלים הנמצאים במזון מקוררים באופן מהיר ומקיאים למצב של קיפאון בתוך זמן קצר, המזון עצמו נשמר בצורה טובה וטרייה יוצר, וטעמו לאחר ההפשרה בהתאם גם כן טוב יותר משמעותית.

בעוד מפעלים המייצרים מוצרי מזון שונים עובדים עם גופי קירור מקצועיים וגדולים אשר מאפשרים הקפאות מהירות במיוחד, שוק פריזר הוא מוצר אותו יכול לרכוש גם כל בית עסק קטן, דוגמת מסעדה, קונדיטוריה או בית קפה. כך, גם עסקים קטנים אלו יכולים לייצר ולשמר מוצרי מזון שונים ברמת איכות גבוהה, ובכך להרחיב ולגוון משמעותית את התפריט שהם מציעים.

לכן, שוק פריזר מתאים בעצם לכל בית עסק מתחום המזון, המעוניין לשמר מוצרי מזון ברמת האיכות הגבוהה ביותר. אם בעסק שלכם אתם נוהגים להקפיא ולהפשיר מוצרי מזון מסוימים (מה שנכון כמעט לכל בית עסק הקשור לתחום המזון), שוק פריזר יכול להעלות את רמת המוצרים שאתם מגישים ומוכרים ללקוחותיכם. 

calback

FEEDBACK

Description

Accessibility Statement